Naujiena

Varėnos rajone – nauji atliekų konteineriai, aikštelėse dirba prižiūrėtojas

2020 09 02

Vis gražėjančiame Varėnos rajone atnaujinami ir bendro naudojimo atliekų konteineriai, įrengiamos naujos jų aikštelės, kuriose jau dirba ir aikštelių priežiūros specialistas, prižiūrintis tvarką šiose aikštelėse ir padedantis gyventojams rūšiuoti atneštas atliekas.

Jo pagalbos tikrai prireiks, nes daugelyje aikštelių bus įrengti ne keturi, kaip buvo iki šiol, o penki konteineriai. Vienas jų skirtas maisto atliekoms, kurios daug kur jau surenkamos atskirai, o netrukus tai bus pradėta daryti ir Varėnos rajone.

Varėnos mieste jau įrengtos 26 pusiau požeminės ir antžeminės konteinerių aikštelės. Dar viena tokia aikštelė įrengta Senojoje Varėnoje, viena Naujuosiuose Valkininkuose ir trys Matuizų kaime.

Iš viso rajone bus įrengta 56 bendro naudojimo konteinerių aikštelės. Jų atsiras ir Merkinėje, Perlojoje, Panočiuose,  Vydeniuose, Valkininkų seniūnijos Spenglos ir Užuperkasio kaimuose, sodų ir garažų bendrijose.

Įrengus naujas aikšteles senieji, daugiau kaip 20 metų naudoti varpo formos konteineriai patraukiami - stiklo, popieriaus ir plastiko atliekas reikia mesti į naujus požeminius ir antžeminius konteinerius. Šiuo metu vykdoma maisto ir mišrių atliekų surinkimo paslaugos pirkimas, tad kol kas mišrias atliekas reikia mesti į senus jų konteinerius, kurie kol kas yra palikti prie naujų  konteinerių aikštelių.  

Atliekų tvarkytojai labai prašo gyventojų nenuplėšyti draudžiamųjų juostų ir nemesti atliekų į tuos konteinerius, iš kurių atliekos kol kas nėra surenkamos. Kai tik bus baigta paslaugos pirkimo procedūra, draudžiamieji ženklai bus nuimti, senieji konteineriai patraukti ir naudojami tik nauji.

Tvarką ir švarą naujose konteinerių aikštelėse padės užtikrinti jų priežiūros specialistas Gintautas Kanauka, kuris prižiūrės, kad gyventojai tinkamai rūšiuotų atliekas, sumestų jas į konteinerius, o ne paliktų šalia jų, primins ir paragins dideles ar kitų rūšių atliekas, kurių negalima mesti į konteinerius, išvežti į rūšiavimo centrus (surinkimo aikšteles).

Aikštelių priežiūros specialistas taip pat paaiškins gyventojams, kaip tinkamai rūšiuoti atliekas, atsakys į jiems kylančius klausimus, o apie asmenis, piktybiškai nesilaikančius atliekų tvarkymo taisyklių, informuos atitinkamas institucijas.

Su Varėnos rajono aikštelių priežiūros specialistu G. Kanauka galima susisiekti paskambinus tel. 8 658 58565.