Naujiena

Viečiūnuose atidaromas rūšiavimo centras – atvežkite atliekas, priims nemokamai!

2020 09 17

Druskininkų savivaldybėje, Viečiūnuose, Verpėjų gatvė 26, pradeda veikti naujas rūšiavimo centras, kuriame iš gyventojų bus nemokamai priimamos buityje susidarančios pavojingos ir nepavojingos  atliekos. Rūšiavimo centras atidaromas rugsėjo 22 dieną.

Jis veiks kasdien nuo antradienio iki šeštadienio, darbo laikas 9-18 val., pertrauka nuo 13 iki 14 valandos.

Rūšiavimo centre priimamos visos buitinės atliekos, kurių negalima mesti į komunalinių atliekų konteinerius ir palikti prie jų - seni baldai, buities, elektros, elektronikos prietaisai, statybos ir remonto darbų, tekstilės ir kitos atliekos.

Naujame centre bus surenkamos ir kai kurios žaliosios atliekos: medžių lapai, žolė, gėlės. Žaliąsias atliekas, kurias reikia smulkinti, tokias kaip medžių šakos, krūmai ir kt., kaip ir iki šiol, reikės vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Gardino g. 100.  

Viečiūnų rūšiavimo centre veiks ir daiktų mainų punktas „Mainukas”. Čia gyventojai galės palikti jiems nebereikalingus, bet gerus, naudojimui dar tinkamus daiktus, o tie, kam tokių daiktų reikia, „Mainuke“ visada galės jų pasirinkti ir pasiimti nemokamai.

Aplinkosauginius reikalavimus atitinkanti nauja aikštelė Viečiūnuose įrengta Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Alytaus regione“. Visi įrengimo darbai finansuoti projekto lėšomis.

Iki šiol Druskininkų savivaldybėje veikė du rūšiavimo centrai, anksčiau vadinti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėmis.

Viečiūnuose įrengtas rūšiavimo centras – jau dvidešimtas Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro eksploatuojamas centras.     

„Kiekvienais metais regiono rūšiavimo centruose surenkamų atliekų kiekis auga. Pernai augimas buvo itin ryškus – centruose surinkta beveik 42 procentais atliekų daugiau nei ankstesniais metais. Tai - geriausias išaugusio žmonių  sąmoningumo, tvarkingumo, atsakomybės ir pagarbos vienas kitam įrodymas“, - sakė Alytaus regiono  atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.

Viečiūnų rūšiavimo centras

Viečiūnuose, Verpėjų g. 26

Tel. Nr.  8 655 96925

Darbo laikas

II-VI 9-18 val.

Pertrauka 13-14 val.

Sekmadienį, pirmadienį nedirba