Edukacijų užsakymas

Edukacijų užsakymas

Registracija į aplinkosauginio ugdymo veiklas.

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras įvairias aplinkosauginio ugdymo veiklas vykdo aplinkosauginio ugdymo ir daiktų pakartotinio naudojimo TikoTiks centre arba įmonės aplinkosauginio ugdymo specialistai atvyksta į įmones, įstaigas, bendruomenes, kurių nariams "gyvai" arba nuotoliniu būdu praveda edukacijas norima tema. 

Aplinkosauginio ugdymo veiklos TikoTiks centre:

  • pažintinės ekskursijos po Takniškių atliekų tvarkymo technologijų parką (realiai supažindinama su įrenginiais ir objektais, kur tvarkomos mišrios atliekos, maisto, žaliosios, atliekų rūšiavimo ir kitos atliekos). Trukmė 60-90 min.
  • virtualios realybės filmukas, kuriame nuotaikingai papasakojama apie Takniškių mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginius, TikoTiks veiklą, daiktų mainų centrus Mainukas, virtualus atliekų rūšiavimo žaidimas rūšiavimo centre. Trukmė 60-90 min.
  • antrinių žaliavų bankas švietimo įstaigoms, kuriame kaip kūrybinė žaliava kaupiamos įvairios rankdarbiams tinkamos medžiagos (dėžutės, sagos, medžiagos, medienos žaliavos, įvairios atraižėlės ir pan.). Švietimo įstaigų atstovai rankdarbiams medžiagų gali išsirinkti vietoje arba užsisakyti iš anksto.   

Aplinkosauginio ugdymo veiklos atvykstant į įstaigą, įmonę ar bendruomenę:

  • atliekų rūšiavimo pamoka, kurioje pasakojama kaip teisingai rūšiuoti buityje susidarančias atliekas, kaip tvarkyti į konteinerius negalimas mesti atliekas, dažniausios klaidos, įgytos žinios išbandomos ant specialių rūšiavimo lentų, atsakoma į su atliekų rūšiavimu susijusius kitus klausimus. Trukmė 40-60 min. 
  • maisto, pakuočių ar tekstilės gaminių prevencijos - atsakingo vartojimo edukacija: kaip atsakingai pirkti, prižiūrėti ir pratęsti šių gaminių naudojimo laiką iki jie tampa atlieka, gaminių ženklinimas, ekoženklinimas ir "žaliasis smegenų plovimas", tinkamas sutvarkymas tapus atliekas. Trukmė 50-60 min.
  • Ekodizaino principais paremtos rankdarbių gaminimo edukacijos, pvz. šventinės dekoracijos, atvirukai, daiktų atnaujinimas ir pan. Trukmė 90-180 min.
  • projektinė aplinkosauginė veikla, pavyzdžiui, daiktų mainadieniai jūsų įmonėse, rūšiavimo varžybos renginiuose ar prisidėjimas prie aplinkosauginių idėjų įgyvendinimo jūsų įstaigoje ar įmonėje. 

Kontaktai: aplinkosauginio ugdymo specialistė Vaida Undzėnienė: el. p. vaida.undzeniene@alytausratc.lt , tel. +370 618 61645.

Adresas: Karjero g. 2A, Takniškių k., Alytaus r., 129 kelias, mūsų veiklą galite stebėti Facebook paskyroje @TikoTiks, @aratc.lt arba Instagram paskyroje @tikotiksvisiems

Aplinkosauginio ugdymo veiklos Alytaus regiono (Alytaus m., Alytaus r., Birštono, Druskininkų, Lazdijų r., Prienų r. ir Varėnos r. sav.) įmonėms, įstaigoms ir bendruomenėms yra nemokamos, kitų savivaldybių įstaigoms, įmonėms ir bendruomenės nustatyti tokie įkainiai:

  • už aplinkosauginę edukaciją virtualios realybės klasėje ar ekskursiją po Takniškių atliekų tvarkymo technologijų parką – 2,48 Eur/asm. be PVM;
  • už aplinkosauginę edukaciją virtualios realybės klasėje kartu su ekskursija po Takniškių atliekų tvarkymo technologijų parką – 3,31 Eur/asm. be PVM;
  • už aplinkosauginę edukaciją, atvykstant į įstaigos nurodytą vietą, - 3,31 Eur/asm. be PVM ir patirtų kuro išlaidų padengimas (0,21 Eur/km be PVM).  

Informacinius filmukus apie aplinkosauginį ugdymą švietimo įstaigoms ir virtualios realybės filmuką  rasite čia.

Galerija